Size bir telefon kadar yakınız
0541 276 50 77
Dil Seçin
Dil Seçin

​Mikrofon süngeri baskısı ve Youtube

​Mikrofon süngeri baskısı ve Youtube

Mikrofon süngeri baskısı ve Youtube birbirinden ayrılmaz iki başlık haline geldi. Bunun sebebi, yayıncılık noktasında yaşanan büyük gelişmeler oldu. Yayıncılık konusunda geçtiğimiz yüzyılın başında radyolar öne çıktı. Mikrofon da böylece yayın işlerinde yaygın bir şekilde kullanılır oldu.

Radyolarının ardından televizyonun icadıyla birlikte yayıncılık faaliyetlerinde yeni bir aşamaya geçildi. Bu aşamadan sonra logolu mikrofon süngeri baskısı daha sık görünür oldu. Gerek televizyon stüdyolarında spikerlerin önünde gerek de röportajlar esnasında bu ürünler sıklıkla kullanılır hale geldi. Günümüzde ise internetin gelişmesiyle birlikte yayın ileri bambaşka bir noktaya taşındı. Değişmeyen ise yine mikrofonlar ve süngerler oldu. Youtuber denilen kitle, tıpkı televizyoncular gibi bu ürünleri kullanmaya başladı.

YOUTUBERLAR İÇİN MİKROFON SÜNGERİ BASKISI İŞLEMİ

Mikrofon süngeri baskısı işlemi Youtuberlar için de önemli bir aksesuar. Yukarıda bahsettiğimiz gibi yayın teknolojilerindeki gelişim büyük bir değişimi beraberinde getirdi. Eskiden yayın için büyük bütçeler gerekiyordu ve bu iş şirketler üzerinden yürütülüyordu. Şimdi ise bir cep telefonu yeterli hale geldi. Üstelik Youtuber diye ifade edilen bazı kişiler ve Youtube kanalları oldukça profesyonel işlere imza atıyor.

Youtube kanalı için profesyonel işler yapanlar aksesuardan kameralarına kadar yaptıkları iş için önemli yatırımlar yapıyor. Mikrofon süngeri baskısı işlemi ile logo yaptırmak da bunlardan biri olarak öne çıkıyor. Bu işlemi yapan Youtuberlar diğerleri ile arasındaki farkı koyuyor. Sonuçta herhangi bir mikrofon ile yayın yapan Youtuberlar bulunuyor. Hatta bazı yayıncılar yaka mikrofonu ile bu işi götürmeye çalışıyor. Profesyonel görünüm içinse süngere baskı işlemi pek çok yayıncı tarafından tercih ediliyor.

MİKROFON SÜNGERİ BASKISI İŞLEMİNİN AVANTAJLARI

Mikrofon süngeri baskısı işleminin avantajları konusunda iki farklı başlık ön plana çıkıyor. Bunlardan ilki reklam ve tanıtım noktasında. Süngerin üzerine bası işlemi ile logonuzu yerleştirdiğiniz zaman izleyen bunu direkt olarak görür. Bu sayede tanıtımınızı yapmış olursunuz.

Diğer avantaj ise onlara vereceğiniz izlenim noktasındadır. Logolu sünger, sizin kurumsal bir görünüme kavuşmanız için önemli bir adımdır. Aynı zamanda işinize verdiğiniz önemi gösterirken, karşı tarafta işinizle ilgili disiplinli davrandığınız izlenimi de verebilir. Bu açılardan bakıldığında mikrofon süngeri baskısı işlemi işle kurumsal itibara yönelik bir adım attığınız söylenebilir.

Bu avantajların yanı sıra süngerlerin sağlamış olduğu teknik avantajlara da sahiptirler. Örneğin daha temiz ses kaydı bunlardan biridir. Bu süngerler hafif şiddette esen rüzgarların kayda girmesini önler. Çevresel seslere karşı da belli bir seviyeye kadar etkilidir. Dolayısıyla daha kaliteli bir ses kaydı için kullanabilirsiniz. Ses dışında, mikrofonun toz ya da küçük parçalara karşı korunmasını sağlayabilir. Kolayca çıkartılıp takılabilir.

Call Now Button