Size bir telefon kadar yakınız
0541 276 50 77
Dil Seçin
Dil Seçin

Akış ve Podcasting için bir Mikrofon süngeri’nde Ne Aranacak

Akış ve Podcasting için bir Mikrofon süngeri’nde Ne Aranacak

Elbette, yüksek kaliteli ses dünyası, mükemmel kayıt için hiç bitmeyen bir arayışla her çeşit pahalı teçhizatı satın alabilmenizi sağlayan bir tavşan deliğidir, ama neyse ki, tam olarak neye ihtiyacınız olduğuna karar vermenize yardımcı olmak için buradayım .

Cevaplamanız gereken ilk soru, kaydetmeyi planladığınız şeydir. Eğer sadece daha önce yayın yapacaksanız, kardioid kutup desenli bir mikrofon süngeri gerekir. Bir masadaki röportajları kaydetmeyi planlıyorsanız veya tüm odayı mikrofon süngeri çevresinde kaydetmek istiyorsanız, G-Track Pro veya HyperX QuadCast gibi birden fazla kutupsal desen seçeneğine sahip bir şeye bakmanız gerekir.

Cevaplamanız gereken bir sonraki büyük soru ne tür bir mikrofon süngeri istediğinizi sormanız: kondansatör veya dinamik. Birden fazla kutup düzenine ihtiyacınız varsa, bu karar kolaydır: bir kondansatör mikrofon süngeri. Yalnızca akış veya podcast yayınını planlıyorsanız, dinamik bir mikrofon süngeri düşünmelisiniz. Neyse ki, her ikisi de USB veya XLR formatında mevcut olduğundan, yarasadan hemen önce bir fantezi karıştırma tahtasına veya ses arayüzüne yatırım yapmak zorunda kalmazsınız. İşte ikisi arasındaki farklar.

Kondenser mikrofon süngeris, oyun ve akarsu mikrofon süngeris için iyi bir sebep için pazarın çoğunu oluşturur. Mükemmel bir çekim sunuyorlar ve sessiz sesleri bile almaya yetecek kadar hassastırlar. Sakin bir ortam içindeyseniz bu harika, fakat arka plan gürültüsü varsa o kadar da iyi değil. Kondenser mikrofon süngerisi ayrıca röportajlar veya bir masa etrafındaki podcast’leri kaydetmek için harika olabilen çoklu kutupsal desenler sunabilir.

Dinamik mikrofon süngeris, diğer yandan, daha az hassastır ve çalışması için daha fazla güç gerektirir. Sonuç olarak, kondansatörler kadar USB seçeneği yoktur, ancak yine de alışveriş yapmanıza izin vermek için yeterlidir. Muhtemelen, onları tüm hayatın boyunca gördün ve fark etmedin: dinamik mikrofon süngerileri, en sevdiğiniz şarkıcının sahnede taşıdığı şey!

Aslında, mükemmel gürültü reddi nedeniyle sizin için mükemmel bir seçenek olabilirler. Kuşkusuz, çığlık atan kalabalığın sesini filtreleyebiliyorlarsa, gürültülü oda arkadaşınızın sesini kesebilirler! Ayrıca genellikle daha sıcak bir sese sahipler ve sıklıkla size “radyo sesi” podcast’lerinin can atmasını sağlıyorlar. Dinamik mikrofon süngerileri aynı zamanda gerçek dünyadaki radyo istasyonlarında bulabileceğiniz en yaygın olanlardır!

Hangisini seçerseniz seçin, bulabileceğiniz en ucuz mikrofon süngeriyi aldığınıza dikkat edin. Akış ve podcasting’in yükselişiyle Amazon gibi siteler, düşük kaliteli mikrofonlarla büyük umutlar vaat ediyor. Unutma, gerçek olamayacak kadar iyi geliyorsa, muhtemelen öyle. Hepsi başarısız olursa, yorumları okuyun.

Dikkate alınması gereken bir şey daha var: gelecekte genişletmeyi planlıyor musunuz? Öyleyse, şimdi bir XLR mikrofon süngeri ve PC’nizde kullanmak için uygun fiyatlı bir ses arayüzü satın almayı düşünebilirsiniz. Akışınız büyüdükçe, akışınızın daha iyi olmasını sağlamak için kompresör, ekolayzır veya gürültü kapısı gibi özel efektlere bakmak isteyebilirsiniz. USB mikrofonları mükemmeldir ancak çoğu kez miks panoları gibi şeyler ile uyumlu değildir. Kurulumunuza eklemek isteyebileceğiniz bir ihtimal varsa, şimdi biraz daha fazla harcamak sizi daha sonra tamamen yeni bir mikrofon almak zorunda kalmadan kurtarabilir.

ETİKETLER:
Call Now Button